Çözümlerimiz
Dell Power Edge & Blade Sunucuları Veri Depolama Çözümleri
HP Proliant & Blade Sunucular Data Center Otomasyonu
Kurumsal Erişim Teknolojileri Kurumsal Ağ Güvenliği Çözümleri
Yedekleme Çözümleri Güvenlik ve DVR & CCTV Çözümleri
IT Konsolidasyon & Sanallaştırma  
     
Hizmetlerimiz
Satış Hizmetleri Danışmanlık Hizmetleri
Destek Anlaşmaları Hizmetleri Garanti Paketleri Hizmetleri (carepack)
Dış Kaynak Hizmetleri 7x24 Teknik Destek Hizmetleri
Proje Kurulum ve Yönetim Hizmetleri Microsoft İş Çözümleri & Danışmanlık
Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri Araç Takip ve GPRS Sistemi
İkinci El Ürün Hizmetleri
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Çözümlerimiz İletişim

6 Ocak 2009

Cisco Systems Broadband Çözümleri devamı 

5 Ocak 2009

Cisco Systems Ağ Yönetim Çözümleri devamı 

2 Haziran 2008

VPN nedir ve VPN çözümleri bir şirkete nasıl uygulanır.  devamı 

20 Mayıs 2008

BT Çözüm Ortağınız Aktif Teknoloji, Her Zaman Sizinle.  devamı 

  Cisco Systems Broadband Çözümleri
  6 Ocak 2009, Fikri Şatır

 Cisco Systems, müşterilerinin yüksek hızlı, genişbandlı erişim ihtiyaçlarını, kablo modem, DSL ve kablosuz iletişim gibi teknoloji ve servis çözümleri ile karşılamaktadır.

DSL – Sayısal Abone Hattı

İnsanlar, hizmet alabildikleri yerlerde DSL erişim talep etmektedir. Tüketiciler, küçük ofisler ve büyük ölçekli işletmelerin bölge ofisleri, ekonomik ve teknolojik nedenlerden dolayı alternatif erişim metodları aramaktadır. DSL bağlantılar, kiralık hatlar gibi çalışma sürekliliği yüksek olan ve hızı iyi olan bağlantılardır.

DSL, şuanda kullanılmakta olan bakır teller üzerinden, karşılıklı olarak her iki uca konulan modemlerle haberleşme imkanı sağlayan bir iletim teknolojisidir. Klasik telefon hatlarını, yüksek hızlı veri iletim hatlarına dönüştürür.

Simetrik ve Asimetrik olmak üzere farklı DSL standartlarına uygun Cisco çözümleri bulunmaktadır. Çözümler noktadan noktaya veya noktadan çoklu noktaya bağlantı gibi tasarım topolojilerini rahatlıkla karşılamaktadır.


Long Reach Ethernet - "Uzun Mesafe Destekli Ethernet"

LRE, Ethernet'in getirdiği 100 metre mesafe kısıtlamalarından kurtulmamızı sağlayan ve 1500-2000 metre mesafeye kadar uzak nokta ethernet bağlantısına imkan veren bir teknolojidir.

Özellikle uzak mesafe haberleşmelerinde fiber kullanılamadığı zamanlarda, LAN bağlantıları çoğu zaman yapılamamakta veya bu iş için Wireless veya DSL gibi alternatif çözümler önerilmekteydi. Cisco Systems'in Catalyst 2900 Long Reach Ethernet switch'leri ile artık Kategori 1/2/3 bakır kablo üzerinden 15 Mbps hızında ve 1500- 2000 Metre mesafeye kadar ethernet bağlantıları mümkün. Çalışma mesafeleri hız ile ters orantılı olarak değişiyor. Cihazlar üzerinde 12 veya 24 adet uzak mesafe destekli Ethernet portu ve 4 adet normal 10/100 Ethernet portu bulunmaktadır.

Uzak mesafelerdeki uç noktalarda ise, düşük maliyetli Cisco 575 LRE CPE cihazları kullanılmaktadır.

LRE çözümüyle sağlanan yüksek hız, ve vDSL teknolojisi, ses, video ve data haberleşmesinin aynı anda eşzamanlı yapılabilmesine imkan vermektedir. Ses trafiğini PBX’e yönlendirerek datadan ayırmak için, POTS Splitter dediğimiz filtreleyiciler kullanılmaktadır.

LRE çözümü kullanım alanları arasında, kampüs, site, lojman, işhanı, iş merkezi gibi yerleri, ISP'lerin POP noktalarını, tatil köylerini ve otelleri saymak mümkündür.

MxU Çözümü

Cisco Bina Broadband çözümleri, otel, apartman, site, ofis, eğitim binaları, havaalanı ve kafeterya gibi yerleşim alanlarında yüksek hızlı internet erişim hizmetlerine imkan veren uçtan uça bir ağ çözümüdür.

Artık, yüksek hızlı internet erişimi, kritik bir iş gereksinimi haline gelen bir olgudur. Bu noktada Cisco Systems MxU çözümleri, bu taleplere yönelik olarak katma değerli servisler sunan güvenilir bir çözümdür.

Cisco Bina Broadband Servis Yöneticisi (BBSM) platformu ile kullanıcılara plug & play erişim, katmanlı servis yapıları ve otomatik ücretlendirme imkanı sağlanmaktadır.

 

(c) 2008, Aktif Grup Bilişim Teknolojileri, Proje Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Designed by Aktif