Çözümlerimiz
Dell Power Edge & Blade Sunucuları Veri Depolama Çözümleri
HP Proliant & Blade Sunucular Data Center Otomasyonu
Kurumsal Erişim Teknolojileri Kurumsal Ağ Güvenliği Çözümleri
Yedekleme Çözümleri Güvenlik ve DVR & CCTV Çözümleri
IT Konsolidasyon & Sanallaştırma  
     
Hizmetlerimiz
Satış Hizmetleri Danışmanlık Hizmetleri
Destek Anlaşmaları Hizmetleri Garanti Paketleri Hizmetleri (carepack)
Dış Kaynak Hizmetleri 7x24 Teknik Destek Hizmetleri
Proje Kurulum ve Yönetim Hizmetleri Microsoft İş Çözümleri & Danışmanlık
Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri Araç Takip ve GPRS Sistemi
İkinci El Ürün Hizmetleri
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Çözümlerimiz İletişim

6 Ocak 2009

Cisco Systems Broadband Çözümleri devamı 

5 Ocak 2009

Cisco Systems Ağ Yönetim Çözümleri devamı 

2 Haziran 2008

VPN nedir ve VPN çözümleri bir şirkete nasıl uygulanır.  devamı 

20 Mayıs 2008

BT Çözüm Ortağınız Aktif Teknoloji, Her Zaman Sizinle.  devamı 

   Cisco Systems Ağ Yönetim Çözümleri
  5 Ocak 2009, Fikri Şatır

 En küçük ölçekli işletmelerden en büyük kurumsal firmalara kadar bütün şirketler ve servis sağlayıcar, bir taraftan yapılan ağ yatırımlarından maksimum kazanç ve verimlilik elde ederken diğer taraftantan ağ işletim maliyetlerini ve toplam sahipolma maliyetini (TCO) düşürebilmek için ağ yönetim araçlarına ve operasyon destek sistemlerine ihtiyaç duyarlar.

Cisco Systems’in bu alanda sunduğu hata, konfigurasyon, performans, güvenlik ve kayıt (FCAPS) yönetim sistemlerine dayalı çözümler, farklı ağ uygulamalarının planlanmasına, kurulmasına, izlenmesine ve sürekli olarak ayakta kalması için gerekli olan servisleri sağlamaya yöneliktir.

Bu alanda Cisco’nun sunduğu yazılım çözümleri arasında en çok kulanılanlar CiscoWorks 6.1, Cisco Small Network Managemenet Solution ve Ciscoworks 2000 ürün ailesi içinde olan Routed WAN Management Solution (RWAN) ve LAN Management Solution (LMS)'dir.

CiscoWorks 6.0, daha çok küçük ve orta ölçekli ağlarda yer alan anahtar ve yönlendiricilerin basit yönetimi için kullanılabilecek, kullanıcı odaklı grafik arayüze sahip bir yazılımdır. Kolay ynetim için cihazların ön panelini kullancı ekranına yansıtarak yönetim açısından büyük kolaylık sağlayan bu program ile anahtar ve yönlendiricilerin konfigurasyon dosyalarını güncellemek de mümkündür.

Cisco Small Network Management Solution, bünyesinde 20 adede kadar yönlendirici ve anahtar barındarn orta olçekli ağlar için tasarlanmış bir yönetim yazılımı olup CiscoWorks 6.0’dan en büyük farkı Resource Manager Essentials modülü ile envanter yönetimi ve cihazların üzerindeki yazılımını uzaktan güncellenmesine olanak sağlamasıdır. Ayrıca yapılan konfigurasyon değişikliklerinin bir kaydını tutatbilir ve Syslog Server oalrak cihazlardan gelen her türlü mesajı bünyesinde saklayabilir.

CiscoWorks LAN Management Solution (www.cisco.com/go/lms) ve CiscoWorks Routed WAN Management Solution (www.cisco.com/go/rwan) yerel ve geniş alan ağlarında her türlü cihaz konfigusyonu, hata tespiti ve performans iyileştirmesi konusunda farklı yazılımlar içeren 2 ayrı yazılımdır. En verimli sonuç için iki yazılımın paralel kullanılmasında fayda vardır ancak ihtiyaca göre her iki yazılımın hitap ettiği alanlar farklı olduğu için ayrı ayrı kullanılması da mümkündür.

Cisco systems bu yazılımların dışında güvenlık, saldırı tespit, firewall yöntemi, VPN, IP Telephony vb. gibi pek çok ağ teknolojisi için farklı yönetim çözümleri sunmaktadır.

(c) 2008, Aktif Grup Bilişim Teknolojileri, Proje Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Designed by Aktif