Çözümlerimiz
Dell Power Edge & Blade Sunucuları Veri Depolama Çözümleri
HP Proliant & Blade Sunucular Data Center Otomasyonu
Kurumsal Erişim Teknolojileri Kurumsal Ağ Güvenliği Çözümleri
Yedekleme Çözümleri Güvenlik ve DVR & CCTV Çözümleri
IT Konsolidasyon & Sanallaştırma  
     
Hizmetlerimiz
Satış Hizmetleri Danışmanlık Hizmetleri
Destek Anlaşmaları Hizmetleri Garanti Paketleri Hizmetleri (carepack)
Dış Kaynak Hizmetleri 7x24 Teknik Destek Hizmetleri
Proje Kurulum ve Yönetim Hizmetleri Microsoft İş Çözümleri & Danışmanlık
Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri Araç Takip ve GPRS Sistemi
İkinci El Ürün Hizmetleri
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Çözümlerimiz İletişim

6 Ocak 2009

Cisco Systems Broadband Çözümleri devamı 

5 Ocak 2009

Cisco Systems Ağ Yönetim Çözümleri devamı 

2 Haziran 2008

VPN nedir ve VPN çözümleri bir şirkete nasıl uygulanır.  devamı 

20 Mayıs 2008

BT Çözüm Ortağınız Aktif Teknoloji, Her Zaman Sizinle.  devamı 

Bilgi ve Veri Güvenliği Çözümleri

Hızla gelişen bilgisayar ve İnternet teknolojisi hem iletişimi hem de ticari işlemleri çok daha hızlı ve kullanışlı hale getirdi. Ancak bu hızlı gelişim, gerek veri güvenliğini gerekse bilgisayar erişim kontrolünün önemini daha da artırdı. Bilgisayar Sistemini ve veri güvenliğini korumak isteyen kişiler için şifre ya da cihaz bazlı protokoller (Smart kart gibi) uzun zamandır yeterince güvenli olamamaktadırlar. Gelecekteki ekonomik yaşam ve kendi hayat kalitemiz için daha yüksek seviyeli ve güvenilir güvenlik yöntemleri gerekmektedir.

Biyometrik Login

Kullanıcı bilgisayara kullanıcı adı ve şifresi yerine yüz biyometriği ile login olur. Bununla birlikte aktif kullanıcı kontrol özelliği ile sistem kullanıcının kimliğini sürekli olarak kontrol eder. Bu program veya bilgisayarın açık unutulması durumunda bilgi ve veriler üzerinde otomatik güvenlik kontrolü sağlar.

Yüz Öğrenme

Yüzünüzde meydana gelebilecek değişikliklere karşı sistem her login olduğunuzda yüzünüzün son halini öğrenir. Doğal yüz değişimleri sistem güvenirliğini etkilemez.

Gizli Şifreleme

İstediğiniz dosyaları sadece yetkili kişinin gerçek içeriğini görebileceği şekilde kayıtlı dosyaları resim dosyası biçiminde gizler ve görüntüler. Bilgisayarınızı kullanan diğer kişiler bu dosyaları normal resim dosyası olarak görürler ve erişemezler.

Denetim İzi (Güvenlik ihlal kayıtları)

Sisteminize giriş yapmak isteyen tüm kişilerin görüntülerini çeker ve log dosyasına tarih ve saati ile yüz görüntüsünü alarak kaydeder. Bilgisayar açılışında ve verilere ulaşımda olabilecek ihlalleri kontrol etmenize imkan sağlar.

Programlanabilir Veritabanı Kontrolü

Active-X denetimi ve özel veritabanı entegre modülleri ile mevcut Kullandığınız veri tabanında yapacağınız değişiklikler ile yetkilendirme ile biyometrik erişim sağlayabilirsiniz. Bu şekilde şifre ve kullanıcı adını yerine kişinin yüz biyometriğini kullanarak erişim verebilirsiniz.

Raporlama

Sistem üzerinde yapılan tüm işlemler ve erişim ihlalleri bir log dosyasında tutulur ve raporlanabilir. Ayrıca sistemde yetkili olan kişilerin hangi tarih ve saatlerde erişim yaptığını kontrol edebilirsiniz.

Kuruma özel yapı

Proje dahilinde kurum ihtiyaç ve isteklerine göre esnek proje çözümleri sunulmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz özel proje desteği ile kendi çözümlerinizi kendi bünyenizde oluşturabilirsiniz.

Yüksek performans

Üstün Yüz tanıma teknolojisi kullanıcıyı 1 saniye gibi kısa bir sürede tanır. Tanıma için kullanıcının bilgisayar karşısında olması yeterlidir.
(c) 2008, Aktif Grup Bilişim Teknolojileri, Proje Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Designed by Aktif