Çözümlerimiz
Dell Power Edge & Blade Sunucular?
Veri Depolama Çözümleri
Kurumsal Erişim Teknolojileri
SUNUCULAR & Blade Sunucular
DataCenter Otomasyonu
Kurumsal Ağ Güvenliği Çözümleri
Yedekleme Çözümleri
Güvenlik NVR, DVR ve CCTV Çözümleri
IT Konsolidasyon & Sanallaştırma
Fiber Optik Uygulamaları
Otel Otomasyon Sistemleri
Workstation'lar (İş İstasyonları)
Switching - Lan Çözümleri
Systems Cable Çözümleri
Ağ Depolama Çözümleri
BT Altyap Çözümleri
IPv6 Çözümleri
Fiber Bağlantı Çözümleri
Komple Akıllı Bina Çözümleri
YAZILIM ERP
Hizmetlerimiz
DESTEK Paketleri Hizmetleri (carepack)
Satış ve Tedarik Hizmetleri
Danışmanlık Hizmetleri
Çağrı Merkezleri (Call Center)
Proje Kurulum ve Yönetim Hizmetleri
Microsoft İş Çözümleri & Danışmanlık
Altyapı, Yapısal Kablolama ve Fiberoptik Hizmetleri
Veri Merkezi Danışmanlık Hizmetleri
İkinci El Ürün Hizmetleri
 
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Çözümlerimiz İK İletişim
10-03-13
Şok Marketler Zinciri A.Ş. devamı 
01-03-13
Eren Holding A.Ş. devamı 
14-02-13
Çklt Çikolata A.Ş. devamı 
03-01-13
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı devamı 
15-12-12
Kocaeli Üniversitesi Kampüspark devamı 
23-11-12
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. devamı 
16-10-12
Finansbank A.Ş. devamı 
20-09-12
Mondi Tire Kutsan A.Ş. devamı 
30-08-12
Deniz Bank A.Ş. devamı 
10-08-12
Coca Cola A.Ş. devamı 
17-07-12
Ada Center AVM devamı 
26-06-12
Petrol Ofisi A.Ş. Genel Müdürlük devamı 
14-06-12
Akçansa Çimento A.Ş. devamı 
26-05-12
Vig Makina A.Ş. devamı 
13-05-12
Hayat Kimya A.Ş. devamı 
24-04-12
Mikrosan Makina Kalıp A.Ş. devamı 
15-03-12
Güral Otel Sapanca devamı 
05-03-12
Kraft Foods Turkey A.Ş. devamı 
25-02-12
İmes 6. OSB Dilovası devamı 
10-02-12
Ertekin Audio A.Ş. devamı 
20-01-12
Polres Polyester A.Ş. devamı 
05-01-12
Akçelik Demirçelik A.Ş. devamı 
25-12-11
Old Castle Otel Gebze devamı 
06-12-11
TGRT'de Tanıtıldı devamı 
11-11-11
Brocade En Yeni Network Çözümleri devamı 
20-05-11
2011 Nisan Ayında Sanayi Gazetesinde Yer Aldı devamı 
27-03-11
Routing - Cisco Systems Yönlendirme Çözümleri devamı 
10-05-11
Cisco Systems Access Çözümleri devamı 
03-11-10
TELE.COM.TR Kasım sayısında Aktif Grup'a Yer Verdi devamı 
13-10-10
Sky Türk TV'de Müge Oruçkaptan ile Söyleşi devamı 

Switching - Lan Çözümleri
 

Switching - Cisco Lan Çözümleri

Günümüzde ağ altyapıları organizasyonlar için birincil öncelikli yatırımlar arasına girmiştir. Zira tüm şirket haberleşmesi ve organizasyonel başarı ancak sorunsuz bir altyapı ile yürütülebilir. Cisco Systems Switching çözümleri, firmalara ve kurumlara, uçtan uca akıllı bir ağ oluşturmak üzere, ses, video, data ve storage teknolojilerine uygun ölçeklenebilir bir mimari sunmaktadır.

Cisco, büyüyen ve gelişen iş ortamlarının ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere, endüstrinin en gelişmiş Campus Switching çözümlerini üretmektedir. Cisco Catalyst Switch Ailesi, en basit bağlantılardan en kapsamlı enterprise uygulamalara, çoklu katman akıllı switch servislerine kadar geniş bir çözüm portföyüne sahiptir.

Profesyonel IT yöneticileri, ağ altyapılarını oluştururken, kullanacakları çözümlerin ölçeklenebilir, esnek, güvenli ve yüksek performanslı olmasını, uzun süre sorunsuz çalışmasını ve ağ yönetim yükünü hafifletecek akıllı servislere sahip olmasını istemektedir.

Cisco Catalyst switch ürünleri, sunucu bağlantılarında, uç noktalarda ve omurgada pozisyonlandırılabilmektedir. Cisco AVVID mimarilerinin başlıca elementlerinden olan Cisco Catalyst Switch’ler, müşterilere, verimliliklerini artırıp rekabete karşı güçlenmeleri için ihtiyaç duydukları internet iş çözümlerini uygulayabilmeleri için akıllı servislere sahip, ölçeklenebilir bir altyapı sunmaktadır.

Campus Switching Çözümleri

Enterprise seviyedeki kampüs ağları, küçük, orta ve geniş ölçekli yerleşkeler şeklinde gruplandırılabilir. Çoğu durumda geniş ölçekli kampüs yerleşkelerini üç katmanlı bir yapıda incelemek mümkündür.

a) Erişim Katmanı
b) Dağıtım Katmanı
c) Omurga Katmanı

Küçük kampüs yerleşkeleri, muhtemelen sadece erişim ve omurga katmanlarından oluşturulabilirken, orta ve büyük ölçekli LAN ortamları, port sayısı, servis gereksinimleri, yönetilebilirlik, performans ve çalışma sürekliliği parametreleri dikkate alınarak 3 katmanlı bir mimaride tasarlanmaktadır.

Cisco Catalyst Switch’ler, standalone, stackable ve modüler konfigürasyonları ile, tek üründe 8’den 576 adete kadar 10/100 port sağlayabilmektedir. Ethernet Inline power özellikli portları sayesinde Cisco Catalyst Switch ürünleri Cisco AVVID IP Telephony çözümleri için de uygun bir altyapı oluşturmaktadır. Omurga çözümlerinde, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet bağlantıları, EtherChannel teknolojisi, ACL ve QoS tanımlamaları için Layer 3-4 yönlendirme özellikleri sağlanmaktadır. Omurganızda Cisco Catalyst Omurga Switch çözümlerini kullanarak, 210M paket/saniye throughput performansı almanız, yedeklemeli tasarımlar yapmanız, gigabit firewall, atak saptama ve Ipsec VPN özelliklerini koşturmanız mümkündür.

Şubeleri Olan Büyük Ölçekli İşletmelere

Yönelik Switching Çözümleri

Bölge ofisleri ve şubeler, büyük ölçekli kurumsal ağların entegre bir parçasıdır. Büyük ölçekli işletmeler, verimliliklerini artırmak ve rekabete karşı güçlü olabilmek için geliştirdikleri iş çözümlerini bölge ofislerine ve şubelerine kadar genişletmek istemektedirler. Cisco AVVID (Ses, Video ve Entegre Data Mimarisi) baz alınarak tasarlanmış bir LAN altyapısı, firmalara ileri seviyede ölçeklenebilirlik, esneklik, ve memnuniyet verici bir ağ performansı sağlamaktadır.

Cisco Systems, müşterilerine AVVID mimarisinin başlıca altyapısı olarak, ödüllü Catalyst Switching çözümlerini önermektedir.

Smb Switching Çözümleri

Günümüz küçük ve orta ölçekli işletmelerinde, çalışanların verimli olabilmeleri için bilgi paylaşımı ve işbirliği bir zorunluluk haline gelmiştir. Doğru LAN altyapısına sahip olmak, çalışanların güvenli ve hızlı haberleşmesi anlamına gelmektedir. Switching için doğru donanımı seçmek, reel-zamanlı haberleşme araçlarına erişimi ve IP Telephony kullanımını kolaylaştırdığı için sonuçta maliyetlerin azaltılmasını sağlayacaktır.

Ağ tasarımlarında bireylerin ihtiyaçları kadar, organizasyonun genel ihtiyaçları da dikkate alınmalıdır.

Cisco Catalyst switch çözümlerinde 2950, 3550, 4500 ve 6500 olmak üzere 4 ana aile bulunmaktadır. Seçeceğiniz switch modelini, ağdaki yerine, arabirime, port yoğunluğuna, servislere ve gereksinim duyulan özelliklere gore belirleyebilirsiniz.

Cisco Catalyst switch’ler, çeşitli uygulama ve yönetim yazılımları sağlayarak ağ yönetimini mümkün olduğunca kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Tüm Cisco Catalyst Switch’ler, SNMP, yönetim, izleme, arıza tespit, sorun giderme ve uzaktan izleme yeteneklerine sahiptir.


(c) 2015, Netsum Bilişim Teknolojileri, Proje Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Designed and power by 2fast2host

php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. --->0