Çözümlerimiz
Dell Power Edge & Blade Sunucuları Veri Depolama Çözümleri
HP Proliant & Blade Sunucular Data Center Otomasyonu
Kurumsal Erişim Teknolojileri Kurumsal Ağ Güvenliği Çözümleri
Yedekleme Çözümleri Güvenlik ve DVR & CCTV Çözümleri
IT Konsolidasyon & Sanallaştırma  
     
Hizmetlerimiz
Satış Hizmetleri Danışmanlık Hizmetleri
Destek Anlaşmaları Hizmetleri Garanti Paketleri Hizmetleri (carepack)
Dış Kaynak Hizmetleri 7x24 Teknik Destek Hizmetleri
Proje Kurulum ve Yönetim Hizmetleri Microsoft İş Çözümleri & Danışmanlık
Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri Araç Takip ve GPRS Sistemi
İkinci El Ürün Hizmetleri
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Çözümlerimiz İletişim

6 Ocak 2009

Cisco Systems Broadband Çözümleri devamı 

5 Ocak 2009

Cisco Systems Ağ Yönetim Çözümleri devamı 

2 Haziran 2008

VPN nedir ve VPN çözümleri bir şirkete nasıl uygulanır.  devamı 

20 Mayıs 2008

BT Çözüm Ortağınız Aktif Teknoloji, Her Zaman Sizinle.  devamı 

Araç Takip ve GPRS Sistemi

Araçlara tesis edilen mobil veri cihazı entegre GPS alıcısı, GSM/GPRS modem ve I/O portları sayesinde GPS uydularından aldığı konum bilgilerini ve bağlı sensörlerden gelen verileri GPRS şebekesi üzerinden merkeze gönderir. Merkezden gönderilen komutlar ile uzaktan yönetilebilir, alarm ve program durumları değiştirilebilir.

Bir otomasyon ve telemetri arabirimi olarak tasarlanmış olan cihaz sayesinde araçların ısı, yakıt seviyesi gibi birçok ölçülebilir değeri uzaktan kontrol edilebilir, araçla sesli görüşme yapılabilir, acil durum butonu ve benzeri birimler takılabilir, merkezden gönderilen komutlar ile araca çeşitli müdahalelerde bulunulabilir. Portatif ve kolay monte edilebilir özelliği sayesinde araç içerisinde herhangi bir yere kolaylıkla yerleştirilebilir.

Araç Takip Kontrol ve Yönetim Sistemi, tüm filonun, anlık ve geçmiş konum bilgilerini; bilgisayar, SMS ve email aracılığıyla her yerden izlemeyi sağlayan ve buna ek olarak, tüm filonuzun güvenliğini, uzaktan kontrol ve yönetilmesine de imkan veren Gsm/Gps/Gprs tabanlı bir sistemdir.

Sistemin çalışma şekli aşağıda görüldüğü gibidir.Klasik anlayıştan farklı, ekstra maliyetleri minimuma indirgeyen, kapsamlı raporlar ve detaylı araç takip imkanı sunan sistemimizin genel özellikleri :

ARAÇ TAKİP VE KONUM BİLGİSİ ÖZELLİĞİ

Tüm araçların konum, Hız, Km, Kontak bilgileri anlık olarak Haritalar ve uydu görüntüleri üzerinden Ülke / İl / İlçe / Mahalle / Sokak düzeyinde takip edilebilir. Ayrıca araçların geçmiş bilgileri yine detaylı olarak takip edilebilir.

ARAÇLARDA HIZ-RÖLANTİ-DURMA SÜRESİ-KM LİMİTİ KOYMA ÖZELLİĞİ

Tüm araçlara istenildiğinde hız limiti, Rölanti Süresi limiti, Durma süresi limiti, Km mesafe limitleri konulabilmekte ve limit aşımları detaylı olarak kontrol edilebilmektedir. Tüm ihlal ve limit aşımları raporlarda görebilmekte istenildiğinde ayrıca Sms ve mail olarak alınabilmektedir.

Limit belirleme özelliği sayesinde limit aşımlarından anında haberdar olunarak zamanında kontrol etme olanağı olmaktadır.

ARAÇLARIN KULLANIM ZAMANLARININ BELİRLENMESİ ÖZELLİĞİ

İstenildiğinde veya ihtiyaç duyulduğunda tüm araçların belirlediğiniz saatlerde veya mesai saatleri dışında veya istenilmeyen saatlerde kullanılması çalıştırılması engellenebilmektedir. Bu özelliği sayesinde, mesai saatleri dışındaki tüm riskler ve istem dışı tüm maliyetler de düşmüş olur.

Yapılan araştırmalarda özellikle Gece ve tatil günlerinde mesai dışı yapılan kullanımlardan dolayı önemli derecede riskler meydana geldiği görülmektedir.

ARAÇLARDA ÇALIŞMA VE MESAİ SAATLERİ BELİRLEME ÖZELLİĞİ

Tüm araçların çalışma ve mesai saatleri ayrı ayrı düzenlenebilmektedir.

GENEL RAPORLAR / İHLAL RAPORU / FAALİYET RAPORU ÖZELLİĞİ

Sistem Genel Raporlar, İhlal Raporları ve Faaliyet raporları gibi çok detaylı raporlama özelliklerine sahiptir. Araç sahiplerinin ihtiyaç duyacakları tüm formatlarda rapor almaları mümkündür. Raporlar tarih aralıkları Gün/Saat/dakika aralıklarında çok detaylı sorgulama ve ayrıntıları alabilme imkânı vermektedir.

AJANDA TAKİP VE HATIRLATMALAR ÖZELLİĞİ

Araçların yapılması gereken işlemleri ( Normal Muayene, Egzoz muayenesi süresi, Trafik ve kasko sigorta süresi, Yıllık harç ve vergi süresi, Periyodik bakım servis ve yağ değişim süresi, Garanti süresi, Kiralama Süresi ) zamanında otomatik olarak uyarıları bilgisayar ekranlarında ve sms olarak cep telefonlarına mesajı olarak bildirilerek hatırlatılmaktadır.

RUT VE SAHA TAKIP KONTROL ÖZELLİĞİ

Tüm araçların / elemanların çalışma rutları, güzergâhları veya uğramaları gereken noktalar Duraklar sisteme tanımlanmakta ve bu özelliği sayesinde istenilen nokta ve duraklara giriş, çıkış ve kalma süreleri detaylı olarak takip ve kontrol edilebilmektedir.

ARAÇ KM TAKİP VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Araçların gün içinde kat ettiği mesafeler anlık olarak takip edilebilmekte ve geçmişe yönelik istenilen tarih aralıklarında km bilgileri detaylı raporlar alınabilmektedir.

ARAÇ GRUPLANDIRMA ŞİFRE KISITLAMASI ÖZELLİĞİ

Araçlar istenilen sayıda grup olarak tanımlanabilmekte ve guruplara ayrı şifreler verilebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar, yetkisi düzeyinde olan araçları takip edilebilmektedir.

ARAÇ BLOKE ETME ÖZELLİĞİ

İstenildiğinde veya ihtiyaç duyulduğunda ( Tehlike- gasp-hastalık vs. ) mesafe sorunu olmaksızın, araçlar her yerden en güvenli şekilde durdurulabilir ve çalışmaz konuma getirilebilir. Ayrıca araçların çalışmadığı tüm zamanlarda güvenlik amaçlı olarak bloke edilerek araçların güvenliği sağlanabilmektedir.

ARAÇ KONTAK AÇILIŞ/KAPANIŞ BİLDİRME ÖZELLİĞİ

Araçların, anlık ve geçmişe yönelik kontak açılış kapanışları rapor olarak alınabilmektedir. Bu özelliği sayesinde işe başlama ve bitiş saatleri takip edilebilmektedir.

ÇALINMAYI ENGELLEME VE GÜVENLİK ÖZELLİĞİ

Araçların çalışmadığı zamanlarda, kullanıcının aracı bloke edebilme özelliği sayesinde araçların çalınması engellenebilmekte ve araç güvenliği sağlanabilmektedir.

ARAÇ SÜRÜCÜ ACİL YARDIM BUTONU ÖZELLİĞİ

Araç Sürücüsünün gasp, tehdit, kalp krizi, trafik kazası gibi tehlike durumlarında acil imdat butonuna basmasıyla birlikte, sistem; merkez bilgisayarına ve belirlenmiş numaralara acil durum mesajını Sms olarak anında yollayarak araca en kısa zamanda ulaşılmasını sağlamaktadır. Ayrıca sistem otomatik olarak hızlı takibe geçmektedir.

ISI-NEM TAKİP VE KONTROL ÖZELLİĞİ

Soğuk zincir araçlarının ısı ve nem değerleri ve değer aşımları en geniş anlamda takip edilebilir, geçmişe ait istenilen tarih aralıklarında ısı ve nem değer raporları alınabilir. Değer aşımları anında merkez bilgisayarlarına ve istenilen telefon numaralarına Sms olarak bildirilmektedir.

YEDEK BATARYA ÖZELLİĞİ

Araç aküsünün çıkarılması veya bitmesi durumunda anında sistemin yedek bataryası devreye girerek araç takibinin kesintiye uğramasını engellemektedir. Durum merkez bilgisayarlarına ve istenilen telefon numaralarına Sms olarak bildirilmektedir.

ARAÇ YAKIT TAKİP VE KONTROL

Araç yakıt kapaklarının açılması halinde; sistem, anında merkez bilgisayarlarına ve istenilen telefon numaralarına Sms olarak bildirilmektedir.

ARAÇ İÇİ GÖRÜNTÜ ALMA

İstenildiğinde veya Acil imdat butonuna basılması durumunda; sistem, araç içi görüntülerini anında yönetim merkezi bilgisayarlarına göndermektedir.
(c) 2008, Aktif Grup Bilişim Teknolojileri, Proje Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Designed by Aktif